Relax při malování

Nemám teď na mysli klasické malování na karton či plátno ani malování bytu, ale malování obrázků na stěny. Nikdy jsem si nemyslela, že mě něco takového bude bavit, ale znáte to: „Člověk míní, život mění.“

Poprvé jsem na zeď malovala na střední škole, kdy jsme dostali jako škola nabídku vyzdobit malbami šatny zaměstnanců v jednom nejmenovaném, ale poměrně luxusním, hotelu v Praze. Odevzdali jsme každý několik návrhů a vedení hotelu si vybralo, co se jim líbilo a vybraní žáci pak svůj návrh realizovali na přiděleném prostoru. Ač jsem tomu nemohla uvěřit, tak z množství úžasných nápadů mých spolužáků vybrali i jeden můj nápad. Bohužel nemám žádnou fotografii. V té době ještě neměl každý mobil fotoaparát a nějak mě asi ani nenapadlo si to zdokumentovat, proto vám dílo ukázat nemohu. Jednalo se o otevřené dveře a pohled ven na krajinu s cestou.

Od té chvíle jsem zase dlouho nic na zeď neměla příležitost namalovat, i když jednou to vypadalo nadějně. To ve chvíli, kdy jedna tátova kamarádka chtěla vylepšit schodiště v rodinném domě. Nakonec se na to nějak zapomnělo nebo z toho jen sešlo.

Já sama bych nápadů měla dost, ale nemám prostor, kam je načmárat. Tedy myšlen jiný prostor než je papír. Až loni mě oslovila mateřská školka, kam chodí moje dcerka, že by rádi v horní třídě na stěně měli čísla a písmenka. Dohodli jsme se, bylo mi přiděleno místo, kam obojí přijde a našli jsme termín pro realizaci. Děti i paní učitelky byly po daném víkendu nadšené.

Malování bylo trochu náročnější, jelikož prostor byl vysoko, a tak nezbývalo než malovat ze štaflí, pro kontrolu, jak to vypadá vždy zase slézt a pak zase vylézt a pokračovat. To vše ještě s bolavým kotníkem po zranění. Ale i tak to byl moc fajn víkend a velký relax. Výsledek vidíte zde a nebo v galerii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jelikož s čísly i písmeny byla školka spokojená, oslovili mě znovu. tentokrát v dolní třídě chtěli namalovat kostičky s čísly. Opět jsem na nabídku kývla a znovu si mohla užít relax se štětcem a barvami. Nejlepší ocenění bylo přímo od jednoho klučíka, který mi asi 10x zopakoval, že jsem to namalovala opravdu moc nádherně. Jak obrázek dopadl se podívejte níž.

 

 

Moc se těším na další spolupráci a také na to, až třeba budu zdobit náš nový dům, kde bude prostoru dost. V plánu je něco na stěně okolo schodiště a v dětském pokoji. A kdo z vás také rád relaxuje u malování obrázků na stěny?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *